Trzy Najlepsze Rasy Psów Policyjnych

Wszyscy uwielbiamy rasy psów stróżujących, takie jak owczarek niemiecki i malinois, które nie tylko są najlepszymi towarzyszami, ale pomagają chronić i od lat są częścią organów ścigania. Łatwe do pracy i szkolenia, policyjne psy stróżujące zapewniają wyjątkową ochronę osobistą. To nie znaczy, że mieszane rasy psów nie robią cięcie!

Psy policyjne rasy mieszanej lub czystej pomagają chronić obywateli podczas klęsk żywiołowych, pandemii, niepokojów społecznych i w czasach, gdy poziom przestępczości może być wysoki. W tym artykule omówimy trzy najlepsze rasy psów policyjnych.

Dlaczego warto wybrać policyjną rasę psów stróżujących dla swojego domu?
Naszą pasją są owczarki niemieckie, owczarki czeskie i belgijskie Malinois, ich uczciwość, najwyższa inteligencja, lojalność i niemalże ludzkie towarzystwo. To powiedziawszy, zamierzamy zbliżyć się do tego, co czyni te policyjne rasy psów prawdopodobnie najlepszych ras psów, jeśli chodzi o ochronę, towarzystwo, i po prostu mając je około 24/7!

Tylko dlatego, że te rasy psów roboczych lub K-9 są najbardziej popularne jako rasy psów policyjnych, nie oznacza, że są one agresywne w domu. Najlepsze rasy psów stróżujących są wyjątkowe, gdy są dobrze wyszkolone i dobrze radzą sobie w mieszkaniach, na terenach miejskich i wiejskich na całym świecie. Niemniej jednak, regularne ćwiczenia, trening i wczesna socjalizacja są kluczem do posiadania dobrze zbalansowanego psa w Twoim domu. Jeżeli w okresie szczenięcym nie zaczniesz od wszystkich trzech ras na wczesnym etapie, może być Ci później ciężko.

Rasy psów policyjnych stróżujących łatwo przystosowują się do nowych środowisk, ale muszą mieć odpowiednią ilość pozytywnego treningu psów, socjalizacji, ćwiczeń i stymulacji psychicznej, począwszy od szczenięcia. Aby mieć dobrze wyważony i przyjemny policja rasy psów stróżujących w domu w środowisku domowym oznacza zrozumienie tych ras, i co potrzebują każdego dnia!

Rasy psów i test C-BARQ
Według trwających badań przez behawiorystów zwierzęcych i założyciel badaniaC-BARQ, dr James Serpell, University of Pennsylvania, Center for Interaction of Animals & Society, jest dużo więcej do rasy psów, niż można by sądzić. Dodaje, że głównym celem, który mamy psy jest dla towarzystwa; niemniej jednak wiele z naszych ras nadal posiadają swoje oryginalne predyspozycje behawioralne, takie jak gonitwa, polowanie i bycie agresywnym.

Różnice pomiędzy poszczególnymi rasami
W tym obszernym badaniu obejmującym ponad 80 000 pojedynczych psów, dr Serpell zwraca uwagę, że istnieje wiele różnic pomiędzy poszczególnymi rasami, zwłaszcza jeśli chodzi o agresję. Najbardziej interesujące jest to, że badanie to pokazuje, w jaki sposób nasze psy zbierają sygnały od nas, nawet jeśli nie dajemy im żadnych bezpośrednich sygnałów. Dr Serpell omawia również, w jaki sposób nasza osobowość wpływa na nasze psy i jak wpływa na ich zachowanie.

Psy były używane do pasterstwa, polowania i ochrony wiele lat temu. Jednak hodowcy zaczęli chcieć rozmnażać się w celach estetycznych w połowie XIX wieku.

C-BARQ, który jest narzędziem online używanym przez właścicieli psów do wypełniania i oceniania ich zachowania, zadaje pytanie rodzicom zwierząt domowych, jak ich psy reagują na pewne bodźce w ich otoczeniu. Obecnie, dzięki ponad 80 000 badań, dr Serpell zgromadził jedną z największych baz danych dotyczących zachowania psów.

Według tych badań dr Serpell twierdzi, że od 10 do 15 procent psów jest w stanie wykazać się skrajną agresją, a kolejne 20 do 30 procent nie wykazuje żadnej agresji.

Rasy, które były używane do walki i do celów strażniczych, takie jak Pit Bull i Akita, wykazywały tendencję do ekstremalnej agresji w teście C-BARQ. Jeśli jednak uważasz, że są to najbardziej agresywne rasy, zastanów się jeszcze raz! Malutkie testy jamnika są najbardziej agresywne i pokazują agresję w stosunku do innych psów, nowych ludzi, a nawet swoich własnych ludzkich rodziców!

Cechy rasowe
Dr Serpell wyjaśnia, że dane uzyskane z C-BARQ wskazują, że cechy rasy nie są tak cięte i suche, jak można by sobie wyobrazić. Dodaje, że nie istnieje inne zwierzę podobne do naszego futrzastego najlepszego przyjaciela, które ma tak duże różnice w zachowaniu i wyglądzie. Dr Serpell sugeruje, że odmiana ta została stworzona przez człowieka i rozpoczęła się, gdy ludzie zaczęli hodować dla pewnych cech lub zachowań.

Powodem tego badania jest zbadanie, jak głęboko zakorzenione są faktycznie pewne zachowania psów. Mimo to, stanął on przed problemem. Studiowanie udomowionych psów oznaczało konieczność badania ich we własnym domu. To właśnie z tego powodu stworzył internetowy test C-BARQ.

Psy policyjne i praca
Obecnie w większości miast USA jest kilka psów policyjnych. Psy były używane w policji pod koniec XIX w. w Niemczech i Belgii. Na początku XIX w. wiele krajów europejskich wykorzystywało te psy, a także Australia. Pierwszym psem policyjnym wykorzystywanym w USA był w 1907 r. Departament Policji Nowego Jorku. To powiedziawszy, oto kilka policyjnych prac z psami, w których te psy się specjalizują:

 • Wykrywanie nielegalnych substancji, takich jak broń i narkotyki
 • Podejrzani o śledzenie i ofiary
 • Ściganie i podporządkowanie podejrzanych
 • Poszukiwania i ratownictwo
 • Odwiedźcie szkoły, aby omówić programy walki z narkotykami
 • Wystawy na pokazach dla publiczności
 •  Najpopularniejsze policyjne rasy psów

 Istnieje wiele ras psów, które tworzą dobre psy policyjne. Są wśród nich następujące:

 • Malinoiszkanin belgijski
 • Pasterz Niemiecki
 • Pasterz czeski
 • Rottweiler

Psy i ludzie od zawsze pracowali razem jako opiekunowie zwierząt, psy policyjne i wojskowe, psy hodowlane i psy asystujące osobom niepełnosprawnym. To powiedziawszy, praca, jaką wkładamy w nasze psy w okresie szczenięcym, jak pozytywny trening psów i socjalizacja, w większości przypadków zaowocuje dobrze zrównoważonym psem towarzyszem i stróżem, który jest lojalny, a jednocześnie chroni rodzinę i własność.

Dziś psy policyjne pracują z opiekunami dzień w dzień. Podróżują policyjnym samochodem do pracy, a w większości przypadków wracają z nimi do domu w nocy. Psy policyjne są lepiej uspołecznione, gdy to robią i stają się mniej agresywne, gdy spotykają się z rodziną i przyjaciółmi. Szukając najlepszych ras psów policyjnych poszukuje się następujących cech rasy:

 • Siła
 • Agility
 • Wysokie zdolności szkoleniowe 

Kochany przez wszystkich, belgijski Malinois jest wysokoenergetyczną rasą psów, która powstała w Belgii pod koniec XIX wieku. Psy te były używane jako psy stadne i opiekunowie zwierząt. Uznawany za inteligentnego, pewnego siebie i pracowitego, Malinoissy belgijskie zajmują 43 miejsce na 196 w popularności rasy AKC.

Ta rasa psów jest jednoosobowym psem, który tworzy silną więź ze swoim przewodnikiem. Jako wysoce wytrenowana rasa psów, stanowią idealnego towarzysza w domu z rodziną i dziećmi. To powiedziawszy, ta rasa jest nie tylko super inteligentny, ale bardzo energiczny i wrażliwy na pracę z.

Pamiętaj, że Malinois ma wysoki napęd na ofiary i lubi gonić za ruchomymi rzeczami. Muszą być przeszkoleni, aby nie gonić małych dzieci i zwierząt domowych, a nawet poruszających się samochodów.

Belgijski Malinois najlepiej radzi sobie z bardzo doświadczonym psim rodzicem, który jest zainteresowany pozytywnym treningiem psów i wczesną socjalizacją. Sport psi jest koniecznością dla tej rasy psów, aby wydać nadmiar energii, zachęcać do socjalizacji i promować stymulację środowiska.

Amerykański Związek Kynologiczny (AKC) dodaje, że "Prawidłowy temperament jest niezbędny dla robotniczego charakteru belgijskich Malinoisów. Rasa jest pewna siebie, nie wykazuje ani nieśmiałości, ani agresywności w nowych sytuacjach.

Pies może być zarezerwowany dla obcych, ale jest uczuciowy dla własnych ludzi. W naturalny sposób chroni osobę i majątek swojego właściciela, nie będąc przy tym zbyt agresywnym. Belg Malinois posiada silne pragnienie pracy i jest szybki i reaguje na polecenia swojego właściciela.

Jako jedna z najinteligentniejszych ras, belgijski Malinois może być trudny w okresie dojrzewania i należy wziąć pod uwagę, że wysoki popęd ofiar w połączeniu z dynamicznym i wysokim poziomem aktywności może być wyczerpujący dla niektórych domowych rodziców.

Z drugiej strony, jeśli jesteś w, i chcesz się bawić zręcznością, posłuszeństwem, śledzeniem, mnóstwem biegów na smyczy i oczywiście mnóstwem pozytywnego szkolenia psów i socjalizacji przez całe życie psa, belgijski Malinois może być dla Ciebie idealną rasą psów policyjnych!

Pasterz Niemiecki
Jest to kolejna fantastyczna rasa psów, która jest mniej energiczna niż owczarek niemiecki. Owczarek niemiecki pochodzi z Niemiec i został wyhodowany dla stada, jak również dla celów wojskowych i policyjnych. Świetny także do poszukiwania i ratowania, jak i towarzystwa, owczarek niemiecki jest wysokoenergetyczną rasą psów, która jest parzysta i bardzo czuła dla rodziny i przyjaciół. Rasa ta jest inteligentna i lojalna, lubi mieć pracę, i jest bardzo dobrze wyszkolony.

Owczarek niemiecki dobrze radzi sobie w środowisku miejskim, podmiejskim i wiejskim, ale potrzebuje aktywnego życia rodzinnego, które zachęca do codziennego wysiłku fizycznego i wielu aktywności sportowych dla psów. Rasa ta potrzebuje wczesnej socjalizacji, dużo pracy w okresie szczenięcym i oczywiście pozytywnego treningu psów począwszy od okresu szczenięcego.

AKC dodaje, że rasa ta jest uważana za "najlepszego uniwersalnego robotnika psa". "Owczarek niemiecki" jest dużym, zwinnym, umięśnionym psem o szlachetnym charakterze i wysokiej inteligencji. Lojalny, pewny siebie, odważny i stabilny, owczarek niemiecki jest prawdziwie rozkoszny dla miłośników psów".

Ale to mówi wszystko: "Ale eksperci mówią, że ich cechą definiującą jest charakter: lojalność, odwaga, pewność siebie, zdolność do uczenia się poleceń do wielu zadań i chęć postawienia swojego życia na szali w obronie bliskich. Pasterze niemieccy będą delikatnymi zwierzętami domowymi i niezłomnymi opiekunami, ale, jak mówi norma rasy, istnieje "pewna powściągliwość, która nie nadaje się do natychmiastowych i bezkrytycznych przyjaźni" (AKC). 

Czeski pasterz
 Czeskie linie były pierwotnie hodowane w komunistycznych Czechach jako państwowe psy robocze. Linia czeska owczarki niemieckie i wschodnioniemieckie pasterze niemieccy DDR to zasadniczo te same linie krwi. Linie krwi w Niemczech Zachodnich były podzielone między psy robocze i psy wystawowe. Należy zauważyć, że psy z linii produkcyjnej i wystawowej różnią się od psów z Niemiec Zachodnich.

Owczarek czeski ma dużą, blokową głowę o dużej strukturze kości i jest znacznie szczuplejszy w budowie. Pasterze ci mają prostsze plecy i mniej problemów z dysplazją bioder. Są to jednak psy bardzo wysokoenergetyczne i wymagają wielu ćwiczeń i sportów dla psów, takich jak rajd, posłuszeństwo, zwinność, tropienie i tak dalej.

Psy z linii wystawowej hodowane są tak, aby były atrakcyjne fizycznie, ale brakuje im odwagi i silnych nerwów prawdziwego psa obronnego.

Akceptując fakt, że psy z zachodnioniemieckiej linii wystawowej nie nadają się do pracy ochronnej, prawdziwe porównanie jest między zachodnioniemiecką linią roboczą (często określaną po prostu jako niemiecka linia robocza), a linią DDR/Czechy. Odbyło się wiele debat na temat tego, co jest nadrzędne, a debata ta może trwać przez wiele lat.

Niektórzy uważają linie zachodnioniemieckie za lepsze, argumentując, że linie DDR/Czechy zostały opracowane przed podziałem na linie robocze i pokazowe i nie są nadzwyczajne w żadnej z tych dziedzin. Obydwie linie zostały odtworzone z pierwotnych linii niemieckiej krwi po II wojnie światowej i przez ostatnie 60 lat były stale budowane i hodowane dla jakości pracy.

Najważniejsze jest to, że oboje są psami z linii produkcyjnej. Linie wystawowe są lepszym wyborem dla domów z dziećmi i linii roboczych do prac ochronnych.

Jeśli nie jesteś pewien, czy powinieneś mieć owczarka niemieckiego czy czeskiego, pamiętaj, że pasterze amerykańscy mają spokojniejszy temperament i niższy napęd energetyczny, więc może być im łatwiej mieć w domu wokół dzieci.

Obecnie wykorzystanie psów policyjnych do ochrony domów jest popularne z wielu powodów. Jako psy stróżujące mają naturalną zdolność do strzeżenia i ochrony, będąc jednocześnie dobrymi psami towarzyszącymi. Psy policyjne robią to, do czego są szkolone, od używania nosa do wąchania materiałów wybuchowych, przemytu narkotyków, broni, waluty, a nawet zakazanych towarów rolnych.

Mimo że w Europie hoduje się i hoduje wiele psów policyjnych, istnieją również amerykańskie programy hodowlane. Niektóre psy policyjne są również adoptowane ze schronisk dla zwierząt. Psy te są intensywnie szkolone przez opiekunów.

Wszystkie policyjne rasy psów potrzebują połączenia socjalizacji i pozytywnego treningu psów, i chociaż niektóre psy mogą być trudniejsze do wyszkolenia niż inne, musisz przeczytać o swojej rasie i zrozumieć ją przed sprowadzeniem go do domu, aby mieć pewność, że będziesz skutecznym psim rodzicem.