Jak wybrać najlepszą karmę dla psa?

​W dzisiejszych czasach coraz większą wagę przywiązujemy do zdrowego stylu życia i odpowiedniej, wartościowej diety. I bardzo dobrze! To naprawdę ważne, aby dbać o swoje ciało, dobre samopoczucie i dostarczać mu odpowiednich składników każdego dnia. Sprawdzamy składy kupowanych produktów, ich kaloryczność, przygotowujemy smaczne, a zarazem pełne witamin i składników odżywczych posiłki. Czy jednak to samo robimy dla naszego psa?

Odpowiednia dieta dla psa – jaka?

Dawniej nie zwracano należytej uwagi w odniesieniu do zawartości psiej miski – najtańsza karma najniższej jakości, kupiona gdzieś przy okazji w supermarkecie, resztki pozostałe z obiadu, bo przecież szkoda wyrzucić… Na szczęście z biegiem lat świadomość właścicieli czworonogów rośnie – zaczynamy rozsądnie i z większym rozmysłem podchodzić do kwestii żywienia naszych domowych pupili. Odpowiednia dieta dla psa jest niezwykle ważna jeżeli chcemy, aby nasz mały przyjaciel cieszył się dobrym zdrowiem, świetną kondycją, odpornością na różne choroby i siłą na zabawy, spacery i figle przez długie, pełne radości lata. Inwestując w dobrej jakości, wartościową karmę dla psa, choć pozornie wydajemy więcej, w praktyce oszczędzamy na częstych wizytach u weterynarza związanych z problemami zdrowotnymi zwierzaka. To wkład w szczęście i dobre samopoczucie zarówno nasze, jak i naszego czworonoga, który przecież zasługuje na to, co najlepsze i odwdzięcza się nam każdego dnia za okazaną miłość i opiekę merdaniem ogona, czy ogromną radością, jaką okazuje, gdy po nawet chwilowej nieobecności wracamy do domu.

Sklep Zoologiczny Wufy

Wielu właścicieli psów zastanawia się jaka karma będzie odpowiednia? Na co tak właściwie powinno się zwracać uwagę przy jej wyborze? Na rynku znajdziemy tak ogromny ich wybór, że niejednokrotnie łatwo się pogubić.

Na co należy zwrócić uwagę?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na kilka kwestii:

  1. skład karmy i zawartość wszystkich niezbędnych składników odżywczych potrzebnych do codziennego funkcjonowania.

  2. Dodatkowo istotne jest dostarczenie odpowiedniej ilości energii, dobór karmy do wieku czworonoga (inna karma nada się dla szczeniąt, inna dla dorosłych osobników, a jeszcze inna dla piesków starszych)

  3. wygodę i rodzaj podania (karma sucha, czy mokra, rodzaj i wielkość krokiecików dopasowany odpowiednio do wielkości psiego pyszczka)

  4. przyjemny smak (ale to oceni już nasz zwierzak osobiście)

  5. łatwość przechowywania

  6. rozsądna, wyważona cena – taka, którą jesteśmy w stanie co miesiąc przeznaczać na utrzymanie pieska.

  7. możemy znaleźć nawet karmy dedykowane konkretnej rasie, wadze psa, czy specyficznym okresom w ich życiu jak np. ciąży, a także karmy dla psów bardzo aktywnych fizycznie – na przykład biorących udział w różnego typu zawodach sportowych jak agility, a także wspierające zdrowie psa cierpiącego na różne dolegliwości albo alergie.

Wufy – dla wszystkich miłośników czworonożnych pupili

Strona wufy.pl to miejsce dla wszystkich miłośników czworonożnych pupili, którym nie jest obojętne dbanie o ich zdrowie i dobre samopoczucie. Oferuje karmy uniwersalne, dla szczeniąt, dla psów wymagających, karmy ACANA https://wufy.pl/collections/acana i ORIJEN https://wufy.pl/collections/orijen zawierające duże ilości wartościowego mięsa, bazujące na diecie wilków – dziko żyjących braci naszych małych, domowych „wilczków”.

Znajdziemy tam też przysmaki https://wufy.pl/collections/przysmaki, o których nie powinniśmy zapominać – dla naszego psa to ogromna radość porównywalna z jedzeniem przez człowieka słodyczy, czy innych ulubionych smakołyków. Ręcznie robione psie ciasteczka mogą stanowić wspaniałą nagrodę podczas treningu posłuszeństwa czy nauce nowych sztuczek. Różnego typu gryzaki świetnie sprawdzą się natomiast, żeby zająć czymś psa – kiedy wychodzimy z domu lub potrzebujemy w spokoju popracować i chcemy, aby zwierzak przez pewien czas zajął się sobą.

Firma Wufy, aby jak najlepiej dopasować swoją ofertę do potrzeb danego czworonoga i jego właściciela, umożliwia wypełnienie specjalnej ankiety dotyczącej preferencji żywieniowych i zapotrzebowania dietetycznego. Dzięki temu istnieje możliwość indywidualnego doboru odpowiedniej, zbilansowanej karmy adekwatnie do potrzeb i oczekiwań.

Artykuł partnera