Robaki u psów - Przyczyny i leczenie

Widzisz robaki w stołku psa? To mogą być glisty. Zemdleją one z twojego psa, gdy będzie korzystał z łazienki. Choć może to być obrzydliwe znalezisko, można je łatwo wyleczyć, aby pies nie musiał radzić sobie z tymi pasożytami. Jeżeli zobaczysz pasożyty w stołku swojego psa, najlepiej będzie, jeżeli zobaczysz je u lekarza weterynarii.

Czym są Okrągłe Robalowce w Psach?
Okrągłe robaki to rodzaj pasożyta, który może powszechnie występować u psów i kotów. Istnieją dwa główne gatunki robaków okrągłolistnych:

Toxocara Canis - ten typ może poruszać się po ciele, gdy osiągnie dojrzałość
Toxascaris Leonin - ten typ pozostaje w przewodzie pokarmowym
Oba te rodzaje glisty wchłaniają składniki odżywcze z jelit Twojego psa. Okrągłe robaki wyglądają jak długie nitki spaghetti. Pasożyty te zazwyczaj przyczepiają się do wyściółki jelita psa, gdzie wysysają krew z psa, aby pobrać substancje odżywcze.  Może to prowadzić do anemii i biegunki u Twojego psa. 

Jakie są objawy robaków okrągłoustych u psów?
Istnieje wiele różnych oznak i objawów, które możesz zaobserwować u psa z inwazją nicieni. Są to niektóre powszechne objawy:

  • Biegunka
  • Kaszel
  • Odwodnienie
  • Braki żywieniowe

Puchnięcie w brzuchu: Ten obrzęk jest spowodowany dużą ilością pasożytów w ich jelitach. Jest to bardzo często spotykane u szczeniąt.
Zapalenie płuc .
Jeżeli zauważysz którykolwiek z tych objawów u swojego psa, najlepiej jest, aby zobaczył się on z lekarzem weterynarii. Może on sprawdzić, czy w kale psa nie znajdują się glisty lub inne pasożyty, które mogą powodować u niego problemy.

Twój pies może dostać glisty na wiele różnych sposobów. Są to jedne z najczęstszych sposobów, na jakie Twój pies może zarażać się gliznami.

Jedzenie gleby: Jeśli Twój pies zjada ziemię, mogą pojawić się glisty. Jaja robaków okrągłolistnych wydalane są z kału psa i mogą przetrwać miesiące w glebie. Jeżeli Twój pies zjada trawę lub ziemię, może się szybko i łatwo zarazić.
Chodzenie po skażonej glebie: Twój pies może nawet zarażać się gliznami w wyniku chodzenia po skażonej glebie. Robaki te mogą wnikać w skórę Twojego psa na jego stopach i przedostawać się do jego ciała.
Jedzenie innych zwierząt: Jeżeli Twój pies jest znany z jedzenia zwierząt drapieżnych, może złapać glisty, jeżeli to zwierzę również jest zarażone gliznami.
U szczeniąt jest to bardzo częsty pasożyt dla szczeniąt. Mogą go dostać od matki, gdy się nie urodziły lub poprzez mleko.
Utrzymując w czystości okolice psa i uniemożliwiając mu jedzenie rzeczy, których nie powinien jeść, możesz powstrzymać go od zarażenia się gliznami.

Diagnozowanie
Istnieje kilka różnych sposobów, na które można zdiagnozować psa z gliznami. Te są:
Być może zauważysz, że te robaki zemdleją w stołku Twojego psa, a to byłby bardzo łatwy sposób na zdiagnozowanie tego pasożyta. 

Test kału w gabinecie weterynarza
Okrągła robak może zostać wykryty na podstawie badania kału przeprowadzonego przez lekarza weterynarii.  Twój lekarz weterynarii pobierze małą próbkę psiego kału i będzie szukał pod mikroskopem jaj glisty.  Zwykle można je łatwo zauważyć. 

Jeżeli Twój pies uzyska pozytywny wynik testu na obecność robaków okrągłolistnych, Twój lekarz weterynarii może zapewnić mu najlepszą kurację, aby pozbyć się tych robaków.

Leczenie grzybic okrągłolistnych u psów
Jeżeli Twój pies ma robaka okrągłego, Twój lekarz weterynarii może przepisać mu dewormera, który zabije te robaki.  Odrobaczniki te nie zabijają robaków, ale unieruchamiają ich pyski tak, że nie mogą pozostać przyczepione do ściany jelita Twojego psa.  

Ponieważ glisty nie mogą pozostać przyczepione, łatwo zemdleją z psim taboretem.  Może być konieczne powtórzenie tych zabiegów kilka razy, aż do momentu, gdy wszystkie robaki znikną w Twoim psie. 

Jak zapobiegać robakom okrągłym u psów
Możesz łatwo zapobiegać powstawaniu glizd u swojego psa, zapewniając mu regularne odrobaczanie.  Upewnij się również, że na Twoim podwórku nie ma odchodów psich odchodów.  Jeżeli Twój pies ma glisty, najlepiej czyścić je przez kilka dni po podaniu mu odrobaczacza, aby zapobiec ponownemu odrobaczaniu.

Czy ludzie i inne zwierzęta domowe mogą złapać okrągłe robaki od psów?
Ludzie i inne zwierzęta domowe mogą łapać glisty. Możesz łapać glisty przy psie, lizać je w twarz po wylizaniu tyłka, chodzić po zanieczyszczonej ziemi, a nie myć ręce po zabawie z zarażonym psem.  Trzymanie psa z dala od pasożytów pomoże Ci również zachować zdrowie. 

Chociaż widzenie robaków w kale psa może być obrzydliwe, można je łatwo leczyć, a nawet zapobiegać.  Istnieje wiele robaczków, które skutecznie leczą glisty.  

Przyjmując kilka bardzo dobrych metod higieny, możesz utrzymać swojego psa w zdrowiu i być wolnym od tych pasożytów.  Jeżeli właśnie adoptowałeś szczeniaka, najlepiej poproś lekarza weterynarii, aby sprawdził czy nie ma w nim robaków, zanim wprowadzisz je do innych zwierząt w Twoim domu.