Świerza karma vs. Surowa karma: Czym powinieneś nakarmić psa?

Jedzenie chwalebne jedzenie. Żywność jest ważnym aspektem codziennego życia ludzi i psów. Jednak psy nie mają możliwości wyboru, co jedzą. My wybieramy to, co naszym zdaniem jest najlepsze dla zdrowia, poziomu energii i radości naszych psich towarzyszy.

Wraz z rosnącą popularnością świeżo przygotowanej karmy dla psów zwiększyły się nasze możliwości wyboru, a wybór tego, co najlepsze, może stanowić wyzwanie. Pierwszym krokiem jest konsultacja z lekarzem weterynarii. Oto kilka punktów do rozważenia przy wyborze karmy dla Twojego psa:

  • Zdrowie: Zrównoważona, odżywcza dieta ma kluczowe znaczenie dla utrzymania dobrego stanu zdrowia.
  • Poziom aktywności: Psy pracujące oraz psy służbowe mają inne zapotrzebowanie na kalorie niż zwierzęta domowe.
  • Wiek i wielkość: Wymagania żywieniowe różnią się u szczeniąt i psów dorosłych, psów ras dużych i małych.
  • Alergie pokarmowe: Niektóre psy są uczulone na określone białka lub składniki, takie jak jaja, kukurydza, pszenica, soja lub mleko.
  • Smak: Niezależnie od tego, co myślisz, karma dla psów musi mieć dobry smak i zapach - dla Twojego psa.
  • Twój styl życia: Ile czasu masz do dyspozycji na gotowanie i zakupy dla swojego psa?

Świeża karma

Karmienie psów dietą sporządzoną z naturalnych, prawdziwych składników, takich jak wołowina, kurczak, jagnięcina, groszek, szpinak, marchew i jagody, może zdziałać cuda dla ich ogólnego samopoczucia - promując zdrowie serca, zwiększając poziom energii, sprawiając, że sierść jest lśniąca i lepiej pachnie, poprawiając wzrok, a nawet uderzając w psi stołek.

Jednak gotowanie dla Twojego pupila to proces, który wymaga czasu, przestrzeni i finansów. Podręcznik Weterynaryjny Merck ostrzega: "Większość domowych diet nie jest poddawana kontroli i rygorystycznym testom stosowanym w przypadku komercyjnych kompletnych i zbilansowanych diet. Jeśli właściciele zwierząt chcą karmić je domowymi dietami, powinny być one przygotowywane i gotowane według przepisów opracowanych przez dietetyka weterynarii. ”

Usługi dostarczania świeżej karmy, współpraca z dietetykami psów w celu opracowania metod gotowania i spersonalizowanych receptur zawierających witaminy i minerały, które spełniają normy Association of American Feed Control Officials dotyczące karmy dla psów. Obliczają oni dokładną liczbę potrzebnych kalorii w oparciu o wagę, rasę, wiek, poziom aktywności i skład ciała oraz biorą pod uwagę wszelkie alergie, jakie ma Twój szczeniak.

Żywność jest produkowana z użyciem składników pochodzenia ludzkiego, pochodzących z renomowanych gospodarstw i zatwierdzonych przez lekarzy weterynarii. Nigdy nie używają wypełniaczy, produktów ubocznych, sztucznych aromatów ani konserwantów. Każdy przepis jest przygotowywany ręcznie w niskich temperaturach w małych partiach w kuchni regulowanej przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (USDA). Wszystkie prace przygotowawcze są wykonywane dla Ciebie, a jedzenie jest wstępnie porcjowane i przechowywane w zamrażarce. Oferują one nawet naturalne, jednoskładnikowe przysmaki, które psy uwielbiają.

Na co należy zwracać uwagę w świeżym jedzeniu

Większość usług w zakresie świeżej żywności jest oferowana w ramach abonamentu i dostarczana do Twoich drzwi. Najlepsi współpracują z dietetykami weterynarii, aby sformułować plan dostosowany do potrzeb Twojego psa. Oferują oni opcje wyboru receptury, wielkości porcji i częstotliwości dostaw. Dostarczają również łatwo zrozumiałych informacji o składnikach, harmonogramie karmienia i sposobie utrzymania świeżości karmy.

Surowa dieta

Surowa karma dla psów może być produkowana w domu, kupowana w sklepie, liofilizowana lub odwodniona. Surowa dieta zazwyczaj zawiera mięso organiczne, mięso z mięśni, całe lub zmielone kości, surowe jaja, bezpieczne dla psów świeże owoce i warzywa oraz produkt mleczny, taki jak jogurt. Zwolennicy surowych diet spożywczych miejsce te korzyści: bardziej błyszcząca sierść, zdrowsza skóra, lepsze zdrowie zębów, zwiększona energia i mniejsze kałuże.

Niektórzy lekarze weterynarii ostrzegają, że surowe diety nie są odpowiednie dla psów, które dzielą swój dom z małymi dziećmi lub osobami z osłabionym układem odpornościowym. Podczas obchodzenia się z surową karmą, jej przygotowania i higieny wymagana jest skrupulatna dbałość. Psy z zapaleniem trzustki, rakiem lub innymi chorobami mogą wymagać gotowanej karmy. Szczenięta mają również większe szanse na otrzymanie karmy gotowanej.

Amerykańskie Stowarzyszenie Medycyny Weterynaryjnej sprzeciwia się nieuregulowanemu żywieniu surową karmą i zniechęca "do karmienia kotów i psów wszelkimi białkami pochodzenia zwierzęcego, które nie zostały wcześniej poddane procesowi eliminacji patogenów, ze względu na ryzyko zachorowania kotów i psów, a także ludzi".

Czego należy szukać w surowej karmie

Znajdź lekarza weterynarii, który zna się na zdrowiu Twojego psa, zna surową karmę i może pomóc Ci we właściwym obchodzeniu się z nią i jej czyszczeniu, co jest niezbędne do rozwiązania ewentualnych problemów zdrowotnych.