Kliker - Trening Twojego Psa

Ponieważ nasi psi towarzysze nie mogą się z nami łatwo porozumieć, zawsze świetnie jest znaleźć narzędzie, które im w tym pomoże. Nasze psy są inteligentnymi stworzeniami, co ułatwia im przyswajanie nowych metod komunikacji, jeśli my im w tym pomożemy! Z tego powodu, szkolenie z wykorzystaniem guzików zyskuje coraz większą popularność w świecie szkolenia psów. Jak więc szkolić psa na guziki?

W tym artykule omówimy szczegóły dotyczące szkolenia psów z wykorzystaniem guzików, a także przeprowadzimy Cię krok po kroku przez proces szkolenia.

Co to jest Trening klikerem?
Czym więc jest szkolenie klikerem u psów? Trening z użyciem guzików to po prostu nauczenie psa, jak komunikować się z Tobą za pomocą jednego przycisku. Potrzeby związane z tym szkoleniem mogą się różnić w zależności od psa, ale zawsze jest to prosty sposób, aby pomóc psu przejść przez dany punkt. 

Podczas treningu guzików Twój pies nauczy się kojarzyć określoną czynność z czynnością wciskania guzika. Po wielokrotnym powtórzeniu tego procesu na przestrzeni czasu, pies nauczy się komunikować to działanie poprzez naciskanie przycisku za każdym razem. Trening z wykorzystaniem guzików może obejmować wychodzenie na zewnątrz, jedzenie, zabawę i inne czynności. 

Czego potrzebujesz, żeby wytrenować swojego psa?
Kiedy nadszedł czas, aby rozpocząć proces szkolenia z użyciem guzików z psem, istnieje kilka narzędzi, które będą Ci potrzebne. Niezależnie od tego, czy używasz jednego przycisku, czy kilku, wymagane narzędzia są takie same. Materiały, których potrzebujesz do wytrenowania psa z guzikami, zawierają:

  • Przyciski do każdej akcji, którą chciałbyś trenować
  • Przysmaki szkoleniowe do zaoferowania w trakcie całego procesu
  • Czas i cierpliwość do poświęcenia się temu procesowi

Teraz, gdy masz swoje przyciski i cierpliwość do osiągnięcia tego celu, czas zacząć! Aby pomóc Tobie i Twojemu szczeniakowi osiągnąć sukces w treningu z guzikami, omówmy szczegółowo poszczególne etapy treningu. 

Ustawić przyciski
Po pierwsze, ważne jest, aby z wyprzedzeniem zadecydować, który przycisk będzie reprezentował każdą akcję. Ustawienie tego przycisku z wyprzedzeniem pomoże uniknąć zamieszania i zapewni, że pies nie cofnie się w czasie z żadnymi zmianami. Kiedy już będziesz miał na uwadze swoje główne działania, nadszedł czas, aby określić słowa kluczowe dla każdego działania. Upewnij się tylko, że każde słowo kluczowe jest łatwe do zrozumienia i nie będzie mylone z żadnym innym działaniem, gdy zostanie naciśnięte. Na przykład, niektóre idealne słowa kluczowe to: jedzenie, piłka, woda i inne przedmioty lub działania, z którymi pies musi się komunikować na zewnątrz. 

Przedstawić psa do przycisku
Teraz, gdy ustaliłeś swoje działania dla każdego przycisku, nadszedł czas, aby wprowadzić psa do samych przycisków. Zanim pies skojarzy działanie z każdym przyciskiem, musisz najpierw pomóc mu zrozumieć korelację między przyciskiem a poleceniem. Możesz to zrobić, naciskając ustawiony przycisk za każdym razem, gdy wykonujesz daną czynność, pomagając psu połączyć je w powtórzeniu. 

Słyszenie twojej komendy i komendy przycisku razem pomoże twojemu psu przeprowadzić akcję. Rób to tak długo, aż pies usłyszy przycisk, a następnie wykonaj tę czynność samodzielnie, nie wypowiadając polecenia. 


Kiedy Twój pies zacznie rozumieć komendy z przycisków, nadszedł czas, aby nauczyć go, jak samemu naciskać przycisk. Możesz to zrobić trzymając guzik w dłoni, a pies może się z nim skontaktować, prosząc go o podanie łapki. W ten sposób jego łapa może nawiązać kontakt z guzikiem, gdy dotrze do twojej dłoni. 

Kiedy Twój pies opanował wciśnięcie przycisku w Twojej dłoni, możesz powoli zacząć przesuwać go na ziemię i gestykulować, aby go trafił. Robiąc to w kółko, Twój pies wkrótce nauczy się samodzielnie uderzać w guzik. Pamiętaj tylko, aby od tego momentu zawsze trzymać guzik w tym samym miejscu. 

Kiedy Twój pies wie, jak samemu nacisnąć przycisk, musisz go poprosić o jego naciśnięcie za każdym razem, kiedy wykonuje tę czynność. Na przykład, za każdym razem, gdy Twój pies chce wyjść na zewnątrz, powinieneś wyprowadzić go na spacer i poinstruować, aby go wcisnął. W ten sposób pies może zacząć rozumieć cały proces. 

Pochwalić Pup za trafienie w guzik
Kiedy Twój pies opanował już samo uderzanie w guzik, ważne jest, aby chwalić go za każdym razem, kiedy poprawnie używa guzików. W ten sposób Twój towarzysz psa będzie chciał powtórzyć ten proces w przyszłości. Chociaż udoskonalenie tego procesu może zająć psu trochę czasu, Twój pupil będzie się nim cieszył na każdym kroku, jeśli zostanie pochwalony!

Podsumowanie
Jak widzisz, trening guzikowy Twojego psa będzie wymagał czasu i poświęcenia. Upewnij się, że zapoznałeś się z powyższymi wskazówkami, a Twój pies zostanie przeszkolony w krótkim czasie!