Psy zamknięte w samochodzie mogą się dosłownie ugotować

Każdego lata przypominamy ludziom o naszej akcji uświadamiania niebezpieczeństw związanych z pozostawieniem psów w zaparkowanych samochodach w ciepłe dni. Jeśli poniższe informacje mają charakter informacyjny, a nawet szokujący, możesz pomóc nam szerzyć tę wiedzę, mówiąc innym właścicielom psów, jak zabójcze mogą być zaparkowane samochody dla pozostawionych w nich psów. Możesz również pomóc nam w rozpowszechnianiu informacji, drukując i rozdając jedną z naszych ulotek, które oczywiście można pobrać bezpłatnie.

Wiele psów umiera każdego roku po tym, jak ich właściciele zostawią je w zaparkowanych samochodach na długi lub krótki okres czasu, myśląc, że ich pies jest bezpieczny, ale nie zdając sobie sprawy z zagrożeń, na jakie narażone są zwierzęta w tej sytuacji. Zostawienie psa w zaparkowanym samochodzie nawet na krótki okres czasu może okazać się śmiertelne.

Temperatura wewnątrz samochodu może nie wydawać się zbyt wysoka podczas pierwszego postoju, ale temperatura wewnątrz nieruchomego samochodu może gwałtownie wzrosnąć do podwojenia temperatury zewnętrznej. Może to nastąpić bardzo szybko, w ciągu sześciu do dziesięciu minut.

Wnętrze zaparkowanego samochodu wkrótce stanie się dużo gorętsze od temperatury zewnętrznej tylko dlatego, że samochód zatrzymuje ciepło słoneczne tak samo jak szklarnia. Dlatego też ciepłe temperatury na zewnątrz mogą szybko stać się śmiertelnymi temperaturami wewnątrz stacjonarnego samochodu. Nawet w stosunkowo chłodne dni temperatura wewnątrz samochodu może gwałtownie wzrosnąć, a pozostawienie otwartych okien w ogóle nie spowalnia ich wzrostu.

Dodaj do tego fakt, że Twój pies ma na sierści futro zaprojektowane tak, aby zatrzymywało ciepło, i naprawdę możesz zacząć dostrzegać, dlaczego zostawianie psów w zaparkowanych samochodach może być tak fatalne. Ponadto, nie mogą one pocić się, aby się ochłodzić i muszą polegać na pantingu, aby regulować temperaturę swojego ciała.

Porada może być tylko taka - nigdy nie zostawiaj psa w zaparkowanym samochodzie w ciepły dzień, nawet na kilka minut. Pozostawienie okna otwartego na kilka cali, zaparkowanie w cieniu, a nawet pozostawienie psa w misce z wodą nie jest wystarczające. Pies pozostawiony w samochodzie w gorący, a nawet ciepły dzień może doznać stresu cieplnego i ostatecznie śmiertelnego udaru cieplnego w ciągu zaledwie 10 minut.

Pomóż nam w naszej kampanii

Jeśli informacje zawarte w tym artykule są pouczające, a nawet szokujące, możesz pomóc nam szerzyć tę wiedzę, mówiąc innym właścicielom psów, jak zabójcze mogą być zaparkowane samochody dla psów pozostawionych w ich wnętrzu. Możesz również pomóc nam szerzyć tę informację, drukując i rozdając jedną z naszych ulotek, które oczywiście można pobrać bezpłatnie.

Za pomocą tych ulotek mamy nadzieję dotrzeć do miejsc, w których psy są często zostawiane w samochodach, takich jak parking w supermarkecie, poza innymi sklepami i sklepami, stacjami benzynowymi, a nawet miejscami pracy. Ulotki te doskonale nadają się również do umieszczania na tablicach ogłoszeń w sklepach, gabinetach weterynaryjnych, klubach psów, sklepach zoologicznych, w miejscach pracy i wszelkich innych miejscach, w których właściciele psów mogliby szukać. Nawet wyskakiwanie jednej z nich przez okno samochodu może dotrzeć do dobrej publiczności i uratować psu życie.

Odwodnienie

Jedną z oznak odwodnienia jest utrata elastyczności skóry. Jeżeli uważasz, że Twój pies może być odwodniony, zrób ten prosty test. Kiedy skóra wzdłuż grzbietu zostanie podniesiona do fałdu, powinna wrócić na swoje miejsce. W przypadku odwodnienia, skóra pozostaje w grzbiecie. Inną oznaką jest suchość w jamie ustnej. Późnymi oznakami odwodnienia są zapadnięte oczy i zapadnięcie się krążenia.

Jeżeli Twój pies jest odwodniony lub bardzo spragniony, nie pozwól mu od razu wypłukać nadmiernej ilości wody, ponieważ prawdopodobnie powróci na swoje miejsce. Podaj psu elektrolit zmieszany z wodą, który będzie skuteczniejszy niż zwykła woda w uzupełnianiu organizmu. Aby powoli się nawadniać, podawaj psu lizać lód, zamiast pozwalać mu na pobieranie dużych ilości wody.

Udar cieplny

Udar cieplny może bardzo szybko zabić zwierzę. Oznaki udaru cieplnego są:

1) Na początku pies spieprzy więcej niż zwykle, stanie się wzburzony i może wydawać się niekomfortowy lub zaniepokojony.

2) Spodnie stają się nadmierne i trudne, a także mogą zacząć się ślinić.

3) Pies ma problemy z oddychaniem, może mieć szkliste oczy i ciemnoczerwone dziąsła.

4) Temperatura ciała wzrosła do tego stopnia, że śmierć komórek w mózgu powoduje napady drgawek, śpiączkę i ostatecznie śmierć. W tych późniejszych etapach, nawet przy intensywnej terapii weterynaryjnej, Twój pies prawdopodobnie umrze.

Aby pomóc psu z udarami cieplnymi, musisz go ochłodzić. Umieść psa w najchłodniejszym miejscu, jakie możesz znaleźć. Delikatnie nałóż na głowę, szyję i klatkę piersiową chłodne (nie zamarzające) mokre ręczniki lub wodę. Spowoduje to stopniowe obniżenie temperatury psa, nie powodując przy tym wstrząsu systemu. Kiedy pies wydaje się być stabilny, zabierz go prosto do gabinetu weterynaryjnego w celu uzyskania profesjonalnej opieki medycznej.