Trwa ładowanie proszę czekać ...

Dlaczego kot zakopuje jedzenie?

10 listopada 2016

W dzisiejszym artykule odpowiedzmy na pytanie dlaczego nasz pupil lubi zakopywać jedzenie? Ukazuje się, że firmy prowadzące badania poruszyły ten temat. Respondenci ukazali, że czterdzieści dwa procent naszych pupili zakopuje jedzenie, ponieważ chce zostawić je na później. Następna część badanych, to jest dwadzieścia trzy procent - bo mu nie smakuje. Kolejna część badanych, których stanowiło dwadzieścia trzy procent jest zdania, że jedzenie to jest jego. Powracając do dawniejszych czasów tak zwani ,,dzicy przodkowie” naszych domowych kotów zwykle zasypywały resztki jedzenia liśćmi, jak i również ziemią oraz gałęziami - aby zostawić sobie je na później. Ukazuje się, że domowe mruczki odziedziczyły również zwyczaj wprowadzając jednocześnie pewną modyfikację – na przykład zakopując jedzenie, czy wymuszają również na opiekunach podanie zupełnie innej karmy.

   Czemu? Ponieważ ta w żaden sposób nie smakuje. Skutkuje to również tym, że poddanie się licznym kocim manipulacjom jest prostą drogą na wychowanie dość wybrednego smakosza, co jednocześnie musi spróbować zróżnicowanych rodzajów karm oraz jedzenia dostępnych w dość specjalistycznych sklepach zoologicznych i ludzkich lodówkach.
Niektórzy właściciele piszą, że ,,jak kotek zacznie drapać podłogę to go przenieść do drapaka i poprowadzić łapkę po drapaku. Oczywiście zaraz smakołyk. Kotek nie może zrozumieć, że ma pełną miseczkę wyłącznie dla siebie i stara się zapachem pokazać innym ewentualnym intruzom, że to jego. Trochę to potrwa zanim zrozumie, że konkurentów mu brak a pełny brzuszek jest stale. Takie podrzucone kotki mają różne dziwne nawyki i bardzo się boją, że stracą swoją własność”.
Podsumowując nasze pupile – koty – uwielbiają zabawy typu zakopywanie jedzenia w zróżnicowany sposób. W powyższym artykule ukazano, co to tak naprawdę oznacza. Wskazuje się również, iż zakopywanie jedzenia, jak i również drapanie drapaka oraz fotela, jak i również ocieranie się o nogi właściciela służy jednocześnie podobnemu celowi, bowiem to nasz kot zaznacza otoczenie swoim zapachem, aby poczuć się w takim miejscu dobrze oraz bezpiecznie.