Trwa ładowanie proszę czekać ...

Kocie sny

10 listopada 2016

Ukazuje się, że koty są bez wątpienia prawdziwymi mistrzami w aspekcie zasypiania, bowiem potrafią zasnąć tak naprawdę w każdym miejscu, jak i również w każdej pozycji ciała. Skutkuje to tym, że każda sytuacja jest idealna, aby uciąć sobie drzemkę. Skutkuje to tym, że one uwielbiają sen. Przeglądając liczne strony można śmiało ukazać, że w sieci roi się od ogromnej ilości zdjęć przedstawiających wiele kotów podczas snu. Zadajmy jednak pytanie czy koty śpią oraz śnią również jak ludzie? Przedstawia się zatem, ze koty aspekt spania mają bez wątpienia w genach. Pamiętajmy, że nasze koty przesypiają przynajmniej szesnaście godzin na dobę, a starsze mogą nawet spać dwadzieścia godzin dziennie. Bowiem nawyk spania wynika z tak zwanej fizjologii kota. Skutkuje to również tym, że w naturze koty muszą również polować, aby jeść.

   Pamiętajmy również, iż gonienie oraz zabijanie zdobyczy spala ogrom energii – zatem kot śpiąc między posiłkami oszczędza jednocześnie niezwykle cenną do aspektu przeżycia energię, co za tym idzie zachowując ją również do momentu polowania. Eksperci jednak wskazują, że nie zawsze sen jest praktycznie snem. Bowiem około trzech czwartych kociego spania to istota drzemki. Skutkuje to również sytuacją, że nasze koty oszczędzają energię oraz odpoczywają. Ukazuje to jednak, iż są one w trybie czuwania – co za tym idzie mogą w różnych chwilach się jednak obudzić.

Pamiętajmy, że wszelkie bodźce z dostępnego otoczenia są przez nich odbierane – zatem taki stan można przyrównać do lekkiego snu. Ukazuje się, że kocie uszy drgają oraz obracają się w kierunku licznych odgłosów, a oczy są na wpół otwarte. W kolejnej fazie mamy do czynienia z tak zwanym głębokim snem oraz marzeniami sennymi.  Ukazuje się zatem, ze pozostały czas, a więc jedną czwartą całego czasu kot poświęca na sen, a więc koty spędzają ten czas w fazie snu głębokiego. Czy prawda jest, że niektóre koty chrapią? Przedstawia się, że aspekt chrapania powstaje w momencie, kiedy poszczególne drogi oddechowe są blokowane przez tak zwane ,,przerośnięte podniebienie miękkie”. Ciekawostką jest, że najczęściej chrapią takie rasy, które posiadają spłaszczony pyszczek .